Něco o mně

Jmenuji se Vlaďka a na těchto stránkách bych se ráda podělila se svými kamarády, přáteli, rodinnými příslušníky, ale  i s náhodnými návštěvníky o svoje malé radosti.

Proč právě malé radosti? Jsou to  záležitosti, které mně potěší, dokáží mi vylepšit náladu a nebo mě jen tak donutí v tom věčném shonu k zastavení a pousmání.

Už jako malá holka jsem se ráda věnovala ručním pracem, malování a výtvarné činnosti. Nejdříve jsem začala šitím, háčkováním a pletením na panenky, později jsem se věnovala vyšívání. Tohle všechno jsem samozřejmě hodně zužitkovala, když se mi narodily děti, protože krásných barevných a obrázkových oděvů v obchodech moc nebylo. V té době  jsem si oblíbila pěstování pokojových květin, především ibišků.  Společně s mužem jsme vlastnoručně vypěstovanými a kříženými ibišky zaplnili celý byt. Když děti odrostly, začala jsem se zabývat malováním na hedvábí a ubrouskovou technikou. Postupně jsem ke svým zálibám přidávala batikování, pletení z pedigu, modelování s hmoty FIMO a v poslední době je mojí velkou zálibou technika pergamano.

Ale moje radosti jen u tvoření nekončí. Obdivuji nejen krásu ibišků, ale také kaktusů, sukulentů, orchidejí a dalších květin. A od květin v přírodě je kousek k mé další radosti – ke kamenům. Mám pro kameny velkou slabost – a to nemluvím o diamantových špercích, i když  ty jistě potěší každou ženu. Mluvím o kamenech a minerálech v takové podobě, jak je můžete nalézt v přírodě. Podařilo se mi dokonce osobně několik kousků těch vzácnějších „šutrů“ najít.

Ráda také cestuji a fotografuji, takže se na těchto stránkách s Vámi podělím  o  fotografie z mých cest. Mojí velkou cestovatelskou láskou je Chorvatsko se svým krásným modrým mořem a úchvatnou přírodou. Ráda se v moři koupu a  šnorchluji. Letos jsem dokonce poprvé fotografovala život pod mořskou hladinou.

A nakonec výčtu mých radostí  jsem si nechala svoji psí lásku. Fenku Jacka Russella „Annie“. Je to takový můj spojenec mezi všemi chlapy v mé rodině. A hlavně mazlík.

Doufám, že se Vám moje stránky zalíbí a budete se sem rádi vracet.

US

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *